Are you looking for information about offers, devices or your account?

Please choose your local Vodafone website

Vodafone Call+ & Message+ Hizmet Koşulları

Vodafone Message+ ve Call+ Zenginleştirilmiş İletişim Hizmetleri (“Hizmet”)

Hizmet Koşulları Tarih: Eylül 2015

1. Hizmeti kullanmayı kabul etmeniz

Hizmet, İngiltere ve Galler’de Vodafone House, The Connection, Newbury, Berkshire RG14 2FN adresinde yer alan, tescil numarası 06844137 ve kayıtlı KDV numarası GB 569 95 32 77 olan Vodafone Sales and Services Ltd (“VSSL”, “biz”, “bizim”) tarafından sağlanmaktadır.

BU HİZMETİ KULLANARAK BU HİZMET KOŞULLARINI ONAYLAMAKTA VE KABUL ETMEKTESİNİZ. Eğer bu koşullardan herhangi birini kabul etmemeyi tercih ederseniz, Hizmet’i kullanamazsınız.

2. Hizmetin Kullanılması

Hizmet, diğer uyumlu cihazlarla gelişmiş arama ve mesajlaşma olanağı sağlar. Uyumlu olması için cihazların Rich Communication Services’i (“RCS”) desteklemesi gerekmektedir. Hizmet’in bazı yönleri aynı zamanda hücresel veri bağlantısı ya da cihazın WiFi’ye bağlı olmasını gerektirmektedir.

Eğer sizde ve/veya alıcınızda RCS uyumlu istemci yoksa ve/veya veri hizmetleri etkin değilse ya da başka herhangi bir nedenden dolayı içerik internet üzerinden teslim edilemiyorsa mesajlarınız tarifenize uygun olarak normal SMS ile gönderilecektir (SMS kullanılacağı durumlarda bir bildirim gösterilecektir).

Paylaştığınız mesajların ve içeriklerin sorumluluğu size aittir, bu nedenle ilgili olabilecek tüm yasalara uygun olduklarından emin olun. Özellikle kişilerinize gönderdiğiniz mesajlarınızın ve içeriklerinizin zarar verici ya da saldırgan olmadığından ve içeriklerin tüm haklarının size ait olduğundan emin olun. Tüm ilgili hakları size ait olmadığı sürece müzik ya da video dosyaları paylaşmamalısınız. Telif hakkı sahibinin izni olmadan müzik ya da video paylaşmak yasalara aykırıdır.

Hizmet’i kullanmak için 16 yaşında ya da daha büyük olmanız ya da ebeveyniniz ya da velinizden izninizin olması gerekmektedir.

Biz ve lisans verenlerimiz ya da işletim sistemi sağlayıcınız, Hizmet’lerle ilgili tüm mülkiyet haklarının sahibidir ve Hizmet’leri bu koşullara ya da cihaz işletim sistemi sağlayıcınızın sağladığı diğer koşullara uygun biçimde kullanma hakkı dışında hiçbir hakka sahip olmazsınız. Hizmet’leri bu koşullara aykırı biçimde kullanmamayı kabul etmektesiniz.

Bu koşullardaki hiçbir madde, bir tüketici olarak sahip olduğunuz hiçbir yasal hakkı etkilememektedir.

4. Bilgileriniz

Hizmet’i işletebilmek, herhangi bir sorununuz olduğunda bunları gidermek ve performansını geliştirip iyileştirmek için bilgilerinizi aşağıdaki şekillerde kullanmaktayız.

  • Cep telefonu numaranızı alırız ve düzenli olarak telefonunuzdaki kişi listenize ya da adres defterine erişiriz. Kişi listenizdeki ya da adres defterinizdeki adları, adresleri ya da e-posta adreslerini almayız ancak aramalarınızı ve mesajlarınızı alıcılarınıza iletebilmek için cep telefonu numaralarına erişmemiz gerekmektedir.
  • Telefonunuz ve Hizmet’i kullanımınızla ilgili bazı bilgileri alırız (örneğin dil, aygıt ve kullanım istatistikleri).
  • Hizmet, yerel Vodafone sağlayıcınız tarafından sağlanan hizmetlerle birlikte çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Hizmet’i işletebilmek ve tanıtabilmek için Vodafone grup şirketleri ile bazı bilgileri paylaşmaktayız.

Herhangi bir güvenlik ihlali ya da cep telefonunuzun izinsiz olarak kullanılması durumunda bize hemen haber vermeniz gerekmektedir. Hesabınızın izinsiz kullanımından kaynaklanacak zararlardan dolayı biz herhangi bir yükümlülüğe sahip olmayız ancak bu tür bir izinsiz kullanımdan kaynaklanacak zararlardan dolayı bize ya da başkalarına karşı siz yükümlülüğe sahip olabilirsiniz.

Gizlilik Politikası (http://www.vodafone.com/cmplusprivacy-tr)

5. Maliyet

Bu Hizmet’i kullanımınız için tarifenize göre sizden ücret alınacaktır. İnternet bağlantısının mevcut olduğu yerlerde mesajları ve içerikleri göndermek için hücresel veri kullanılacaktır (internete WiFi üzerinden bağlı olmadığınız sürece). Hücresel veri bağlantısı ya da WiFi yoksa ya da herhangi bir RCS özellikli cihazda çevrimiçi olmayan birine mesaj göndermek istiyorsanız, mesajlarınız SMS gibi ücretlendirilecektir. Yapılan her türlü arama, tarifenize göre dakika başına ücretlendirilecektir.

6. Hizmet’in sona erdirilmesi ya da değiştirilmesi

Bu Hizmet’i istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz. Cihazınızın türüne bağlı olarak mesajlaşma uygulamanızda “Sohbet Hizmeti”ni, “Rich Communications” ya da “RCS”yi devre dışı bırakabilir ya da şebeke ayarlarınızdan “Rich Communications”ı devre dışı bırakabilirsiniz. Yalnızca HTC cihazlarında “Rich Communications” ya da “Sohbet Hizmeti” hesabını hesaplar ve senkronizasyon ayarlarından devre dışı bırakabilirsiniz.

Hizmet’i, onarım ya da bakım çalışmalarının gerekli olduğu durumlar dahil olmak üzere herhangi bir nedenden dolayı hemen askıya alabilir ya da değiştirebiliriz. Hizmet’i geri çekebiliriz ancak böyle bir durumda en az 30 gün önceden haber veririz.

7. Aşağıdakilerden sorumlu değiliz:

Hizmet’i yalnızca kişisel kullanımınız için, “olduğu gibi” sağlarız. Hizmet’in tamamı her türlü mobil cihazda çalışmayabilir. Hizmet’i ilk kullanmaya başladığınızda sizin ya da bizim makul ölçüler içinde tahmin edemeyeceğimiz ya da kontrolümüzün dışında olan hiçbir hasar ya da zarardan dolayı sorumlu olmayacağız. Ayrıca aşağıdakilerden de sorumlu değiliz:

a)      yüklediğiniz, sakladığınız ya da paylaştığınız herhangi bir içeriğin sonucunda ortaya çıkan zararlar ya da hasarlardan;

b)      başka bir kişi ya da kuruluş tarafından sağlanan her türlü içerik ya da hizmetlerden;

c)       dikkatli olarak ya da makul adımlar atarak önleyebileceğiniz ya da azaltabileceğiniz hasarlar ya da zararlardan; ya da

d)      biz neden olmadıysak ya da bizim makul ölçülerde kontrolümüzün dışında gerçekleştiyse, içeriklerinizde ya da verilerinizde meydana gelebilecek kayıplar ya da bozulmalardan.

8. Genel koşullar

Bu koşullara göre yükümlülüklerimizin herhangi birini bizim adımıza başka bir kişinin ya da şirketin gerçekleştirmesine izin verebiliriz. Bu koşullar altında haklarımızı ve yükümlülüklerimizi başka bir Vodafone grup şirketine aktarabileceğimizi kabul etmektesiniz. Eğer haklarımızı ve yükümlülüklerimizi başka bir tarafa aktarırsak size haber veririz. Eğer bu koşullardan herhangi biri, herhangi bir mahkeme ya da diğer bir kurum tarafından uygulatılamıyorsa, bunu koşullardan sileriz ve koşulların geri kalanı bundan etkilenmez. Size e-posta, kısa mesaj, posta ya da web sitemiz yoluyla uyarılar gönderebiliriz. Bu koşulları, [www.vodafone.com] adresinde değiştirilmiş hallerini yayınlayarak istediğimiz zaman değiştirebiliriz.

Bu koşullar ve Hizmet’in sağlanması, İngiltere ve Galler yasalarına göre yönetilecektir. Her türlü anlaşmazlık, tüketici olarak size farklı bir yargılama yetkisini kullanma hakkı veren yürürlükte bir yasa olmasına tabi olmak suretiyle İngiltere ve Galler mahkemelerinde ele alınacaktır.

9. Destek

Hizmet’i kullanmaktan keyif alacağınızı umuyoruz.

Eğer herhangi bir sorununuz varsa www.vodafone.com/messageplus web sitesinin “Geri Bildirim” bölümünü kullanarak bizimle doğrudan iletişim kurabilirsiniz.

Hizmet’in cihazınızda nasıl desteklendiği ile ilgili daha fazla bilgi için www.vodafone.com/messageplus ya da www.vodafone.com/callplus web sitelerinin SSS bölümünü ziyaret edin.