Are you looking for information about offers, devices or your account?

Please choose your local Vodafone website

Sartlar & Kosullar Vodafone Call+ & Message+

Call+ ve Message+ (“Uygulamalar”)

Hizmet Koşulları

Tarih:

1. Uygulamaları kullanma kabulünüz:
Uygulamalar, İngiltere ve Galler'de Vodafone House, The Connection, Newbury, Berkshire RG14 2FN adresinde yer alan, tescil numarası 06844137 ve kayıtlı KDV numarası GB 569 95 32 77 olan Vodafone Sales and Services Ltd tarafından sağlanmaktadır.
BU HİZMETİ KULLANARAK BU HİZMET KOŞULLARINI ONAYLAMAKTA VE KABUL ETMEKTESİNİZ. Eğer bu koşullardan herhangi birini kabul etmemeyi tercih ederseniz, Uygulamalar'ı kullanamazsınız.

LÜTFEN DİKKAT EDİN, ANDROID TELEFONLARDA ACİL ARAMALAR İÇİN İKİ ADIMLIK İŞLEM YAPMAK GEREKEBİLİR: (1) acil servis numaralarını tuşlayıp arama butonuna bastığınızda cihazınızın  ana arama ekranına yönlendiriliceksiniz bu nedenle (2) arama butonuna tekrar basmanız gerekmektedir. Acil Aramalar için Call+ arama ekranında sizi ana arama ekranına yönlendirecek bir seçenekte bulunmaktadır.

Uygulama içerisinde Message+ ve Call+ özelliklerini zenginleştirecek 3.parti uygulamarınını kullanabilirsiniz. 3.parti uygulamaları Vodafone harici şahıslar tarafından geliştirildiğinden kullandığınız 3.parti uygulamanın nasıl çalıştığını ve size ait bilgilerin nasıl kullanıldığını anlamak için,hizmet şartlarını mutlaka okuyun. Kullandığınız 3.parti uygulamanın davranışından,özelliklerinden ve içeriğinden  Vodafone sorumlu ve mesul olmadığını anlamış ve kabul etmiş olursunuz.

2. Uygulamalar'ı kullanma

Uygulamalar zenginleşmiş arama ve entegre mesajlaşma servisleri içerir. Uygulamalar sayesinde:

a)      Vodafone tarafından sağlanan arama deneyiminize çağrı esnasında dosya gönderip alma (Ör: Resim,Video,Ses dosyaları, Kartvizit (vCard) ve konum bilgisi (‘İçerik‘) ) özellikleri ekler. İçeriklerinizi çağrı öncesi veya sonrasında da paylaşabilirsiniz.

b)      İçerik ile Mesaj gönderme ve almanızı (Anlık mesajlaşma , Servis).

Uygulamaların zenginleştirilmiş özelliklerini kullanabilmek için, sizin ve kişilerinizin Rich Communication Sevices (RCS) uyumlu bir istemcisi olması ve her iki tarafın da veri hizmetlerinin açık olması gerekmektedir.

Eğer sizde ve/veya karşı tarafta RCS uyumlu bir istemci yoksa ve/veya veri hizmetleri açık değilse ya da başka herhangi bir nedenden dolayı İçerik internet üzerinden teslim edilemezse, mesajlarınız ve dosyalarınız taşıyıcı planınıza göre normal SMS ve MMS hizmetleri üzerinden gönderilecektir (iOS'ta istisna olarak mesajlar, hem sizde hem karşı tarafta RCS bulunmadığı ve internete bağlı olunmadığı durumlarda mesaj teslim edilmemektedir).

Kullandığınız aygıta bağlı olarak

Gönderdiğiniz mesajların ve paylaştığınız içeriğin sorumluluğu size aittir, bu nedenle ilgili olabilecek tüm yasalara uygun olduklarından emin olun. Özellikle kişilerinize gönderdiğiniz mesajlarınızın zarar verici ya da saldırgan olmadığından ve içeriğin tüm haklarının size ait olduğundan emin olun. Tüm hakları size ait olmadığı sürece müzik ya da video dosyaları paylaşmamalısınız. Telif hakkı sahibinin izni olmadan müzik ya da video paylaşmak yasalara aykırıdır.

Uygulama hizmetlerinden yararlanabilmek için Call+ ve Message+ cihazınızda yüklü olması gerekmektedir.

Uygulamaları kullanmak için en az 16 yaşında ya da haklarını elinde bulunduran bir reşit olmayan kişi olmanız veya yasal ebeveyn ya da veli iznine sahip olmanız ve bu koşulları kabul edebilecek durumda olmanız gerekmektedir. Herhangi bir AB, Birleşik Krallık ve/veya ABD Yönetimi ambargosunun uygulandığı veya AB, Birleşik Krallık ve/veya ABD Yönetimi tarafından “terörizmi destekleyen” bir ülke olarak kabul edilen bir ülkede ya da AB, Birleşik Krallık ve/veya ABD Yönetiminin yasaklı ya da engellenmiş taraflar listelerinde bulunmuyor olmanız gerekmektedir.


3. Haklar


Vodafone, Uygulamalar'ı bulunduğunuz bölgede mobil aygıtınızda kendi kişisel ticari olmayan amaçlarınız için, size özel olmayan indirme, yükleme ve kullanma haklarını vermektedir.
Uygulamalar’da ki tüm mülkiyet hakları bize ve lisansörlerimize aittir. Uygulamalar üzerinde bu koşullara uygun olarak Uygulamalar’ı kullanma hakkınızdan başka hiçbir hakka sahip olmazsınız. Özellikle şunları anlamakta ve kabul etmektesiniz: i) Uygulamalar’ın kopyasını satma ya da Uygulamalar’ı herhangi bir ticari amaç için dağıtma ya da bu Hizmet Koşulları‘na uygun olmayacak şekilde kullanma izniniz bulunmamaktadır; ii) Uygulamalar’ın herhangi bir bölümünü, önceden alınmış yazılı izin olmadan herhangi bir ortamda çoğaltmanız, aktarmanız, kopyalamanız ya da dağıtmanıza izin verilmemektedir; (iii) Uygulamalar’ın herhangi bir bölümünde ters mühendislik uygulamanıza, değişiklik ya da oynamalar yapmanıza izin verilmemektedir; ve (iv) bu Hizmet Koşullarının tüm diğer kurallarına ve koşullarına uygun hareket edeceksiniz.
Bu koşullardaki hiçbir madde, bir tüketici olarak sahip olduğunuz hiçbir yasal hakkı etkilememektedir. Yasal haklarınızla ilgili daha fazla bilgi için yerel tüketici danışma kurumuna başvurun.

4. Bilgileriniz

Uygulamalar’ı işletebilmek, herhangi bir sorununuz olduğunda bunları gidermek ve performansını geliştirip iyileştirmek için bilgilerinizi aşağıdaki şekillerde kullanmaktayız.


• Sizin onayınızla cep telefonu numaranızı ve e-mail adresinizi alırız. Servisleri sağlamak için kişi listenizdeki ya da adres defterinizdeki adları, adresleri ya da e-posta adreslerini alırız (Ör: Aldığınız mesajlar ile ilgili bildirimlerin göndericinin isminin  Adres defterininizde olduğu gibi görünmesini sağlamak. )
• Telefonunuz ve Uygulamalar’ı kullanımınızla ilgili bazı bilgileri alırız (örneğin, dil, aygıt ve kullanım istatistikleri).

·         Uygulamalar Vodafone Global şebekesinin parçası olan yerel Vodafone taşıyıcınızın sağladığı servisler ile çalışacak şekilde tasarlandı. Servisi işletebilme ve tanıtmak için Vodafone taşıyıcınızla bazı bilgileri paylaşacağız

Uygulamalar, sizin ya da diğer kullanıcıların mesajlaşma servisini kullanırken “çevrimiçi” olmanızı ya da aygıtınıza bağlı olarak Message+’ya son erişiminizin tarihi ve saatini göstererek en son ne zaman kullandığınızı size ve diğer kullanıcılara gösterir. “Ayarlar”a gidip “Son etkinlik” seçeneğinin işaretini kaldırarak her zaman son etkin olma durumunu gösterme özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz.
Herhangi bir güvenlik ihlali ya da cep telefonunuzun izinsiz olarak kullanılması durumunda bize hemen haber vermeniz gerekmektedir. Hesabınızın izinsiz kullanımından kaynaklanacak zararlardan dolayı herhangi bir yükümlülüğe sahip olmayız ve bu tür bir izinsiz kullanımdan kaynaklanacak zararlardan dolayı bize ya da başkalarına karşı siz yükümlülüğe sahip olabilirsiniz.

Gizlilik Politikası (http://www.vodafone.com/cmplusprivacy-tr)

5. Ücret 

Uygulamalar size ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Uygulamalar’ı yüklemenizden dolayı sizden herhangi bir ücret alınmaz. Wi-Fi bağlantısı kullanmadığınız durumda Uygulmaları indirmek için ve internet üzerinden (Anında Mesajlaşma) gönderilen ve alınan mesajlar ve içerikler kullandığınız data     , tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.

Ayrıca eğer mesaj internet üzerinden (Anında Mesajlaşma) teslim edilemezse, SMS ücreti taşıyıcı tarifenize göre ücretlendirilebilir. Call+ üzerinden yapılan çağrılar taşıyıcı tarifenize göre dakika başına ücretlendirilir.

6. Message+ Uygulamalar’ı sona erdirme ya da değiştirme

Uygulamalar’ı kullanmayı istediğiniz zaman durdurabilirsiniz. Kullandığınız aygıtın türüne bağlı olarak aygıtınızda Uygulamalar’ı kaldırabilir ya da devre dışı bırakabilirsiniz.
Uygulamalar’ı, onarım ya da bakım çalışmalarının gerekli olan durumlar dahil olmak üzere herhangi bir nedenden dolayı hemen askıya alabilir, sonlandırabilir ya da değiştirebilirsiniz. Zaman zaman yeni özellikler ekleyebiliriz ve Uygulamalar üzerinden herhangi bir özellik sunma yükümlülüğüne sahip değiliz. Uygulamalar hizmetini geri çekebiliriz ancak böyle bir durumda en az 30 gün önceden haber veririz.

7. Aşağıdakilerden sorumlu değiliz:

Uygulamalar’ı yalnızca kişisel kullanımınız için “olduğu gibi” sağlarız. Uygulamalar hizmetlerinin hepsi tüm mobil aygıtlarda çalışmayabilir ; kayıt olmadan önce mobil aygıtınızın Uygulamalar uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekecektir. Uygulamalar’ı ilk kullanmaya başladığınızda sizin ya da bizim makul ölçüler içinde tahmin edemeyeceğimiz ya da kontrolümüzün dışında olan hiçbir hasar ya da zarardan dolayı sorumlu olmayacağız. Ayrıca aşağıdakilerden de sorumlu değiliz:
a) yüklediğiniz, sakladığınız ya da paylaştığınız herhangi bir içeriğin sonucunda ortaya çıkan zararlar ya da hasarlardan;
b) başka bir kişi ya da kuruluş tarafından sağlanan her türlü içerik ya da hizmetlerden;
c) dikkatli olarak ya da makul adımlar atarak önleyebileceğiniz ya da azaltabileceğiniz hasarlar ya da zararlardan; ya da
d) biz neden olmadıysak ya da bizim makul ölçülerde kontrolümüzün dışında gerçekleştiyse, içeriklerinizde ya da verilerinizde meydana gelebilecek kayıplar ya da bozulmalardan.

8. Genel koşullar


Bu koşullara göre yükümlülüklerimizin herhangi birini bizim adımıza başka bir kişinin gerçekleştirmesine izin verebiliriz. Bu koşullar altında haklarımızı ve yükümlülüklerimizi başka bir Vodafone şirketine aktarmayı kabul etmektesiniz. Eğer haklarımızı ve yükümlülüklerimizi başka bir tarafa aktarırsak size haber veririz. Eğer bu koşullardan herhangi biri, herhangi bir mahkeme ya da diğer bir kurum tarafından uygulatılamıyorsa, bunu koşullardan sileriz ve koşulların geri kalanı bundan etkilenmez. Size e-posta, kısa mesaj, posta ya da web sitemiz yoluyla uyarılar gönderebiliriz. Bu koşulları, www.vodafone.com/messageplus adresinde değiştirilmiş hallerini yayınlayarak istediğimiz zaman değiştirebiliriz.
Bu koşullar ve  Uygulamalar (Message+ ve Call+), İngiltere ve Galler yasalarına göre yönetilecektir. Her türlü anlaşmazlık, tüketici olarak size farklı bir yargılama yetkisini kullanma hakkı veren yürürlükte bir yasa olmasına tabi olmak suretiyle İngiltere ve Galler mahkemelerinde ele alınacaktır.


9. Destek

Uygulamalar’ı kullanmaktan keyif alacağınızı umuyoruz
Herhangi bir sorununuz olursa “Geri bildirim gönder”i ve ardından “Sorun bildir”i tıklatarak Message+ ve Call+ uygulamalarının içinden doğrudan bizimle iletişim kurabilirsiniz. Message+ veya Call+ uygulamasına erişemiyorsanız, alternatif olarak www.vodafone.com/messageplus sayfasının “Geri bildirim” bölümünden bizimle iletişim kurabilirsiniz.
Uygulamalar’ın aygıtınızda nasıl desteklendiği ile ilgili daha fazla bilgi için www.vodafone.com/messageplus adresindeki SSS’ler bölümünü ziyaret edin.

       Home

       Vodafone Message+

       SSS'ler

       Geri bildirim

Formularbeginn

Search

Formularende